AGENTURA OSMA a.s. - Česky AGENTURA OSMA a.s. - English


výrobní technologie

Hlavní tiskovou technologií naší společnosti je flexotisk, ve strojním parku jsou ovšem zastoupeny také sítotiskové, ofsetové a dititální technologie. V oblasti samolepicích etiket je flexotisk jednoznačně nejprogresivnější technologií. Moderní flexotiskové stroje firmy Gallus, kterými disponujeme, jsou schopny dosahovat kvality tisku srovnatelné s ofsetem. Naší specialitou je možnost kombinace různých tiskových techlologií napříč celým našim portfoliem.
Díky spojení všech našich tiskových technologií jsme schopni realizovat i ty nejnáročnější požadavky našich zákazníků. Všechny naše tiskové stroje používají UV barvy šetrné k životnímu prostředí, v jejichž používání jsme v rámci České republiky průkopníky.

Oddělení výstupní kontroly a konfekce je vybaveno kvalitními stroji kanadské firmy Rotoflex s kamerovými systémy kontroly kvality Nikka.
 

strojní park:

Sítotisk

sítotisk Sítotisková technologie se vyznačuje vysokým nánosem barvy a jejím perfektním krytím. Tisk je výrazný a plastický. Tuto technologii zastupuje v našem strojním parku francouzská linka SMAG vybavená třemi barevníky a možností embosingu (vytláčení) či horké ražby.

Samozřejmostí je možnost opakovaného průjezdu, což teoreticky umožňuje neomezený počet barev na etiketě. Prakticky se tato schopnost využívá spíše ke kombinaci s flexotiskem.

Flexotisk

flexotisk Flexotisk je nejrychleji se rozvíjející klasickou tiskovou technologií současnosti. Naše společnost disponuje třemi tiskovými stroji švýcarského výrobce, fy. GALLUS, který patří v oblasti flexotisku mezi absolutní špičku vývoje.

První ze strojů je vybaven šesti barevníky s možností použití rotačního síta a rotační horké ražby.

Druhý stroj disponuje osmi barevníky a kromě rotačního síta a ražby je vybaven zařízením umožňujícím potisk rubové strany materiálu resp. tisk do lepidla. Tento stroj navíc využívá systém kontroly soutisku SENSOTEC, který výrazně zvyšuje kvalitu tisku současně s produktivitou stroje.

Třetím flexotiskovým strojem v našem výrobním portfoliu je od roku 2014 výkonná tisková linka RCS330 s možností použití rotačního síta, horké a studené ražby, laminace, výroby sendvičových etiket a mnoha dalšími možnostmi pro upokojení těch nejnáročnějších přání našich zákazníků. Tento stroj je také připraven pro potisk obtížně zpracovatelných materiálů, jako jsou například tubalaminátové či BOPP fólie.

Ofset

ofset Ofsetová tisková technologie stojí v mnoha aspektech na pomyslném nejvyšším stupínku kvality. Jejím prostřednictvím je možný i tisk motivů, které by byly ostatními technologiemi realizovatelné jen obtížně anebo vůbec. Moderní ofsetové stroje bývají navíc zkombinovány s dalšími technologiemi, které možnosti tisku výrazně zvyšují.

V lednu 2008 byl náš strojový park rozšířen o ofsetový tiskový stroj GALLUS. Stroj umožňuje až osmibarevný tisk v kombinaci ofsetu s rotačním sítotiskem a možností horké ražby či embosingu. Toto špičkové zařízení uzavírá portfolio našich výrobních strojů.

Digitální tisk

ofset Od počátku roku 2014 nabízí naše společnost svým zákazníkům také využiti nejnovějších tiskových trendů v podobě digitálního tiskového stroje XEIKON řady 3000. Stroje XEIKON nabízí špičkovou tiskovou kvalitu na většinu běžně používaných tiskových substrátů včetně strukturovaných materiálů či průhledných fólií s podtiskem bílou barvou.

Na rozdíl od konkurenčních technologií je výhodou absolutní zdravotní nezávadnost tiskových barev, které jsou certifikovány i pro aplikace s přímým stykem s potravinami. Samozřejmostí je využití všech výhod digitální tiskové technologie, to znamená tisk malých nákladů, individualizace a personifikace etiket, číslování atp.

Kontrola etiket - konfekce

kontrola etiket Závěrečná kontrola etiket spojená s konfekcí (navinutím etiket na kotouče) je jednou z nejdůležitějších operací ve výrobě.

Pro zaručení vysoké kvality konečného produktu používáme špičkové konfekční stroje Rotoflex VISION vybavené kamerovým kontrolním systémem Nikka ALIS. Tento systém je schopen kontrolovat u etiket všechny důležité parametry z oblasti soutisku, výseku, barevnosti či tiskových chyb.

 


AGENTURA OSMA a.s., Rybníky IV 7059, 760 01 Zlín, Česká republika